ahsapevlogoso

Ankara Ahşap

ankara-ahsap-ev-firmasi

Ankara Ahşap Ev

Ahşap & kütük ev, ahşap kapı, ahşap merdiven, mutfak dolabı, kamelya, bahçe mobilyaları vb. ihtiyaçlarınız için kaliteli ürün yelpazesi ile hizmet veren Ankara ahşap faaliyet gösterdiği sektörde yaratıcı ve modern çözümler sunan lider firmalardan birisidir.

Ankara ahşap ev modelleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz

Ürünlerimiz

ahşap ev modellerimizi inceleyin

 

Ahşap Ev Fiyatları Ve Modelleri

Ahşap Ev Nasıl Yapılır

ahsapev

Ahşap Ev Nasıl Yapılır ?. Ahşap ev genelleme bir isimdir.Kütük ev,ağaç ev,tomruk ev,kalas ev yada ahşap panel ev,ahşap karkas ev gibi tanımlamalar ise daha özel bir tanımlamadır.

Bu ayırımda asıl önemli nokta yapının sistemidir.


Ahşap ev yapımı iki şekilde oluyor.Birincisi yığma sistem denilen; kütük,tomruk ya da kalasların üst üste yığılmasıyla duvarların oluşturulduğu sistemdir.Bu sistemde kolonlar ve kirişler yok ve tüm duvarlar taşıyıcı sistem vazifesini görüyor.Her bir duvar elemanı yukarıdan aldığı yükü bir alttaki duvar elemanına iletiyor.Bu sistem kagir ya da kargir veya çantı sistem olarakta adlandırılıyor.Uygun duvar kalınlığı kullanıldığında ekstra izolasyona ihtiyaç duyulmuyor,ahşabın yüksek ısı yalıtma özelliği sayesinde 9-10 cm duvar kalınlığı soğuk iklim bölgelerinde bile yeterli olabiliyor.


Diğeri ise karkas ya da başka bir deyişle panel ahşap ev sistemi.Bu yapıda taşıyıcı sistem ahşap iskelet ile oluşturuluyor.Duvar elemanları,ahşap taşıyıcı iskelet üzerine uygulanan,içeride OSB, alçıpan/betopan ya da lambriden,dış düzeyde ise OSB ve yalı baskı ( ahşap siding ) 'den oluşuyor. Cam yünü,XPS gibi izolasyon malzemeleri ile iç ve dış duvarların arasında ayrıca izolasyon yapılıyor.


Karkas ahşap evler,sanıyorum kullanılan malzemelerin içinde yapay malzemeler olması nedeniyle bana pek doğal gelmiyor.Panel ahşap evleri daha çok kaplama ev gibi düşünüyorum,yani içten ve/veya dıştan ahşap kaplama yapılmış prefabrik bir ev ile karkas ahşap ev arasında pek bir fark göremiyorum tek fark iskelet sistemi. ve bunun için benim tercihim %100 ağaç,ahşap kullanılarak yapılan yığma kütük ev.